Formuła 1

Opony Pirelli

Pirelli gotowe do nominacji opon na sezon 2020

Pirelli potwierdziło, że zebrało odpowiednią ilość danych, podczas ostatniego dwudniowego testu i jest w stanie wyznaczyć specyfikacje mieszanek na sezon 2020.

W tym tygodniu firma Pirelli przeprowadziła dwudniowy test na torze Barcelona-Catalunya, w którym Ferrari, Red Bull i Mercedes sprawdzili opony włoskiej marki, pokonując 404 okrążenia, co dało razem 1850 kilometrów.

"Mieliśmy bardzo pracowite kilka dni w Barcelonie, na przemian testując opony na 2020 rok, zarówno w Formule 1, jak i Formule 2" - powiedział Mario Isola.

"W poniedziałek Sebastian Vettel ukończył 145 okrążeń w Ferrari, podczas gdy Alexander Albon pokonał 115 okrążeń w Red Bullu. We wtorek Esteban Ocon przejechał 144 okrążenia w Mercedesie, osiągając łącznie 404 kółka w ciągu dwóch dni."

"W Formule 1 celem testu była walidacja najnowszej specyfikacji 13-calowych opon na sezon 2020, zgodnie z najnowszymi wytycznymi uzgodnionymi z zespołami."

W akcji na torze w Barcelonie pojawił się także zmodyfikowany bolid Formuły 2, który ukończył 146 okrążeń na nowych 18-calowych oponach.

"Ogromne podziękowania dla wszystkich trzech zespołów i kierowców, którzy wzięli udział w teście" - dodał Mario Isola. "W Formule 2 eksploatowaliśmy 18-calowe opony w ramach naszego zaplanowanego programu testów."

W przyszłym sezonie wyścigowym Formuła 1 nadal będzie ścigać się na 13-calowych kołach, jednak będzie to ostatni sezon przed przejściem na 18-calowe koła. Formuła 2 natomiast już w sezonie 2020 będzie rywalizować na kołach 18-calowych, pozwalając Pirelli zebrać odpowiednie doświadczenie przed wprowadzeniem nowych rozmiarów do najwyższej serii wyścigowej na świecie.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone