Formuła 1

Pietro Fittipaldi - Haas F1 Team

Pietro Fittipaldi kierowcą testowym zespołu Haas F1 w sezonie 2019

Zespół Haas F1 potwierdził, że Pietro Fittipaldi będzie pełnił rolę kierowcy testowego w sezonie 2019 Mistrzostw Świata Formuły 1.

Pierwszy test młodego Brazylijczyka w bolidzie Haasa zaplanowany został już na 27 listopada na testy opon Pirelli na torze Yas Marina w Abu Zabi. 22-latek to wnuk dwukrotnego mistrza świata F1 i podwójnego zwycięscy Indy 500 – Emersona Fittipaldiego.

Cieszę się, że mogę powitać Pietro w naszym zespole - powiedział Guenther Steiner szef zespołu Haas F1.

Pietro ma bardzo dobry rodowód z kilkoma sukcesami w pierwszych etapach kariery, a ostatnio również bardzo dobrze spisuje się w wyścigach Indy Car.

Testy, w których nasz nowy kierowca testowy będzie brał udział, będą miały na pewno bardzo duży wpływ na rozwój naszego bolidu w sezonie 2019.

Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że będę mógł pełnić role kierowcy testowego w zespole Haas - dodał sam zainteresowany.

Chciałbym podziękować Gene'owi Haasowi i Guentherowi Steinerowi za możliwość dołączenia do zespołu. Wykonali niesamowitą robotę w Formule 1, przez co jestem jeszcze bardziej podekscytowany, że mogę odegrać jedną z ról w ich dalszym rozwoju.

Z niecierpliwością czekam na moment, w którym zasiądę za kierownicą VF-18 podczas testów w Abu Zabi.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone