Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren

Pierwszy od siedmiu tygodni wolny weekend dla Fernando Alonso

Kierowca McLarena przyznał, że po tak pracowitych i intensywnych tygodniach pragnie w najlepszy możliwy sposób wykorzystać tę krótką przerwę.

Przerwa między Grand Prix Wielkiej Brytanii, a rywalizacją na niemieckim obiekcie – Hockenheimring – jest pierwszym wolnym weekendem dla Fernando Alonso. Hiszpan od połowy maja nieustannie rywalizuje z Toyotą w FIA WEC oraz z McLarenem w F1.

Dla dwukrotnego mistrza świata wyścigi są wyzwaniem i nie przejmuje się napiętym harmonogramem.

Ostatnie tygodnie były wymagające, tak jak się tego spodziewałem. Od środy do niedzieli podróżowaliśmy. W poniedziałek rozpakowywaliśmy się, a we wtorek pakowaliśmy się. I tak przez siedem tygodni. Najbardziej intensywnym tygodniem był ten w Le Mans, ponieważ wraz z testami, paradą kierowców, samym wyścigiem i rozgrzewką spędziłem w sumie 40 godzin na torze - powiedział Fernando Alonso

Przez następnie dziesięć dni, będę starał się cieszyć z wolnego czasu. Powrócę do standardowego treningu i się odprężę.

Fernando Alonso nie ukrywa, że udało mu się dostosować do tak intensywnych weekendów i jest gotowy na jeszcze cięższe wyzwanie od września do listopada, kiedy będzie musiał stawić czoła ośmiu weekendom wyścigowym pod rząd.

Myślę, że na następnym razem, czyli od września do listopada, gdzie będę jeździł bez przerwy, będę jeszcze lepiej przygotowany.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone