Pierwsze przejazdy Maxa Verstappena po zmodernizowanym torze Zandvoort

Pierwsze przejazdy Maxa Verstappena po zmodernizowanym torze Zandvoort

W środę Max Verstappen miał okazję po raz pierwszy i jako pierwszy kierowca wykonać przejazdy bolidem Formuły 1 po nowo wyremontowanym torze Zandvoort.

We wczesnych godzinach Holender dwukrotnie okrążył tor, zasiadając za kierownicą samochodu Red Bull Racing RB8.

W maju Formuła 1 powróci po 35-letniej przerwie do Holandii. Dla Maxa Verstappena będzie to domowe Grand Prix. Układ toru w większość pozostał ten sam, jednak wprowadzono kilka istotnych zmian, które dotyczą zakrętu numer 3 (Hugenholtz) i ostatniego zakrętu Arie Luyendyk. Oba są bardziej strome, a ich nachylenie sięga 18 stopni.

”To była świetna okazja, aby jako pierwszy wykonać przejazdy bolidem F1 na nowym torze Zandvoort” - powiedział Max Verstappen. ”Tor jest naprawdę fajny, zwłaszcza zakręt 3, gdzie pochylenie jest niesamowite. Nie spodziewałem się, że nachylenie będzie tak duże, ale naprawdę dobrze było przejechać się tutaj bolidem F1. Ostatni zakręt jest taki sam, również dość nachylony, a dzięki nowym samochodom i otwartemu DRS'owi będzie to dobre wyzwanie i świetna zabawa.”

”Cały tor jest bardzo wymagający. Jest tu wiele szybkich zakrętów, ale jednocześnie niezbyt wiele stref wyjazdowych. To sprawia, że jazda na limicie będzie wyzwaniem, ale to dobrze. Właśnie to lubimy.”

Verstappen wyjechał na tor również Aston Martinem DBS Superleggera. Na fotelu pasażera zasiadł jego ojciec, Jos Verstappen, który w środę obchodził 48 urodziny.

”Nadal nie lubi siadać obok mnie” - zaśmiał się Max. ”Dlatego nie pojechałem na maksa. Rozmawialiśmy i dobrze bawiliśmy się.”

Następnym razem Max Verstappen pojawi się na torze Zandvoort już podczas Grand Prix Formuły 1.

”Nie mogę się już doczekać. Domowe grand prix będzie czymś bardziej szalonym niż zazwyczaj, jeśli chodzi o wsparcie. Mam nadzieję, że będzie to najważniejszy moment sezonu, ale wszystko będzie zależało od niedzielnego wyniku.”

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing