Formuła 1

Pierre Gasly - Scuderia Toro Rosso / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly zupełnie zaskoczony szóstą pozycją w kwalifikacjach

Z pewnością największym pozytywnym zaskoczeniem kwalifikacji w Bahrajnie był występ i końcowy wynik debiutującego dla Toro Rosso Pierre'a Gasliego, który do niedzielnego wyścigu wystartuje z piątej pozycji (po karze Lewisa Hamiltona).

Wspomagany przez nowy pakiet aerodynamiczny i zaktualizowany silnik Hondy, Gasly uzyskał fantastyczny wynik, zaskakując samego siebie.

Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się tego. Samochód sprawował się bardzo dobrze od początku weekendu. Wiedzieliśmy, że mamy potencjał, ale szósta pozycja w kwalifikacjach jest niesamowita - powiedział kierowca Toro Rosso.

Sądzę, że musimy przeanalizować dane, aby zrozumieć dlaczego byliśmy dzisiaj tak szybcy, ponieważ w samochodzie pojawiły się drobne aktualizacje. Wydaje się, że pracują lepiej niż się spodziewaliśmy.

Zazwyczaj w wyścigu idzie nam nieco trudniej, jeśli chodzi o zarządzanie silnikiem, ale samochód wydaje się pracować fantastycznie w ten weekend, więc mamy wspaniałą szansę, by zdobyć pierwsze punkty.

Toro Rosso wykonuje wspaniałą pracę z Hondą. Nikt z nas nie spodziewał się na początku roku, że będziemy konkurencyjni, ale współpraca pomiędzy Włochami a Japończykami wydaje się być pomyślna - dobrze to widzieć - zakończył Gasly.

Zostając przy temacie Hondy, należy wspomnieć, że obaj kierowcy Toro Rosso (Brendon Hartley był jedenasty) znaleźli się przed reprezentantami McLarena - zespołu, który w tym roku przeszedł z silników Hondy na Renault.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone