Formuła 1

Pierre Gasly - Aston Martin Red Bull Racing

Pierre Gasly zdyskwalifikowany z wyników kwalifikacji do wyścigu o GP Azerbejdżanu

Sędziowie wykluczyli Pierre'a Gasly'ego z wyników sobotnich kwalifikacji na torze w Baku z powodu przekroczenia regulaminowego limitu przepływu paliwa.

Weekend wyścigowy w Azerbejdżanie miał być dla Francuza kolejnym, w którym poczyni postępy jako kierowca zespołu Red Bull Racing. Pierre Gasly ma jednak bardzo pechowe dwa dni. Wczoraj nie zatrzymał się, gdy został wezwany po drugim treningu na ważenie, przez co sędziowie nałożyli na niego karę startu do wyścigu z alei serwisowej. Później w jego samochodzie wymieniono skrzynię biegów, co skutkowało cofnięciem na polach startowych o pięć pozycji. Oczywiście, w przypadku wcześniejszego wykroczenia, nie miało to większego znaczenia.

Gdy wydawało się, że to już koniec problemów Francuza, tak po kwalifikacjach wykryto, że w jego samochodzie doszło podczas pierwszego segmentu kwalifikacji do przekroczenia regulaminowego limitu przepływu paliwa, który wynosi 100 kilogramów na godzinę. Konsekwencją tego wykroczenia jest wykluczenie go z wyników sobotniej "czasówki".

Pierre Gasly wyścig o Grand Prix Azerbejdżanu rozpocznie z alei serwisowej. Mimo to Francuz nie traci nadziei na dobry rezultat na Baku City Circuit. W pamięci ma również występ Alexandra Albona z Chin, gdy Tajski kierowca, startując z alei serwisowej, dojechał do mety na dziesiątym miejscu.

"Ten tor wyścigowy jest po prostu szalony przez te wszystkie rzeczy, które miały tutaj miejsce, więc będę ścigać się do samej mety" - mówił po kwalifikacjach Pierre Gasly. "Mamy wystarczająco dobry samochód, by odzyskać pozycję i zdobyć dobre punkty, więc będę się o to starał."

Wydaje się, że samochody ekipy Red Bull Racing spisują się w Azerbejdżanie bardzo dobrze. Max Verstappen zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach, tracąc nie tak dużo czasu do najszybszych, a Pierre Gasly uzyskał najlepszy rezultat podczas pierwszego segmentu sobotniej "czasówki".

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone