Formuła 1

Pierre Gasly - Toro Rosso

Pierre Gasly wystartuje z ostatniej pozycji do GP Niemiec

Francuz dołączy do Daniela Ricciardo i uzupełni ostatni rząd na polach startowych do GP Niemiec. Wszystko to dlatego, że Honda postanowiła wymienić jednostkę napędową w jego aucie.

Decyzja ta została podjęta, aby dodać jeden silnik do puli i uniknąć kary na torze, gdzie Toro Rosso będzie zdecydowanie bardziej konkurencyjne.

Pierre Gasly zajął siedemnastą pozycję w kwalifikacjach, więc przesunięcie go na koniec stawki nie jest tak bolesną karą. Dzięki temu jego partner z ekipy – Brendon Hartley - ruszy do GP Niemiec z szesnastego pola, które po przeniesieniu Daniela Ricciardo na nominalnie należało właśnie do Francuza.

Ze względów taktycznych postanowiliśmy wymienić wszystkie elementy jednostki napędowej w aucie Pierre, wyjątek stanowią tylko komponenty powiązane z baterią – wyjaśniła Honda.

W rzeczywistości jednak Toro Rosso wymieniło wszystkich sześć elementów w silniku Francuza. W związku z tym dzisiejszego popołudnia będzie miał do dyspozycji nową jednostkę spalinową, turbosprężarkę, MGU-K, MGU-H, baterię i elektronikę.

Brendon Hertley napoczął nową jednostkę napędową na torze Silverstone. Jest to taktyczne zagranie, mające zmaksymalizować szanse na dobry wynik w GP Węgier, gdzie Toro Rosso ze względu na sprzyjającą charakterystykę toru Hungaroring będzie miało większe szanse na lepszy wynik.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone