Formuła 1

Pierre Gasly - Aston Martin Red Bull Racing

Pierre Gasly przeprasza za wypadek w drugim treningu na torze Hockenheimring

Pierre Gasly popełnił błąd pod koniec drugiego treningu przed GP Niemiec i rozbił swój samochód. Francuz przeprosił więc swój zespół, przed którym teraz dużo pracy, by naprawić auto na sobotnie sesje.

Wydawało się, że czwarta pozycja wywalczona w GP Wielkiej Brytanii będzie przełomowa dla Pierre’a Gasly’ego. Francuz po dołączeniu do zespołu Red Bull Racing nie był w stanie osiągać zadowalających go wyników, lecz jego dyspozycja zaczęła rosnąć. Niestety, podczas drugiego treningu na torze Hockenheimring stracił panowanie nad samochodem w ostatnim zakręcie i uderzył w bandę.

Francuz nie doznał żadnych obrażeń podczas wypadku, którego przeciążenie wynosiło 10G. Jego samochód, a zwłaszcza lewa strona wymaga jednak sporej naprawy przed sobotnią rywalizacją na torze w Hockenheim.

„To był dość trudny dzień. Udało nam się zrobić kilka przyzwoitych okrążeń w pierwszym treningu, a odczucia z samochodem były dobre” – wyjaśniał Pierre Gasly. „Zakończyliśmy normalne testy, a następnie w drugim treningu mieliśmy kilka problemów, co oznaczało, że nie mieliśmy krótkiego przejazdu na miękkich oponach. To spowodowało, że znaleźliśmy się w tyle klasyfikacji, ale odczucia ciągle były dobre”.

„Niestety, pod koniec sesji straciłem panowanie nad samochodem na wyjściu z ostatniego zakrętu i uderzyłem w barierę. Byłem wówczas w trakcie dłuższego przejazdu. Na szczęście nie korzystałem ani z silnika, ani ze skrzyni biegów przeznaczonych na wyścig. Co jednak ważniejsze, bardzo mi przykro z powodu chłopaków w garażu i chcę ich przeprosić, ponieważ naprawy zapewnią im długą noc” – kontynuował francuski kierowca.

W piątek w Niemczech panowały bardzo ekstremalne warunki. Temperatura powietrza oscylowała w granicach 40 stopni Celsjusza, a asfalt rozgrzany był prawie do 60. Pozostała część weekendu ma być jednak chłodniejsza, a niewykluczone są opady deszczu zarówno w sobotę, jak w niedzielę.

„Patrząc na jutro, to warunki będą zupełnie inne. Musimy więc wyciągnąć wnioski z dzisiaj i przeanalizować wszystkie przeprowadzone przez nas testy” – zakończył piętnasty kierowca drugiego treningu.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone