Formuła 1

Pierre Gasly - Toro Rosso

Pierre Gasly po karze stracił dziesiątą pozycję w GP Wielkiej Brytanii

Francuz został ukarany przez sędziów doliczeniem do czasu wyścigu pięciu sekund za spowodowanie kolizji z Sergio Perezem i w ten sposób stracił dziesiątą pozycję właśnie na rzecz Meksykanina.

Pierre Gasly wywalczył dziesiątą pozycję w wyniku kontaktu z kierowcą zespołu Force India w zakręcie Vale. Sędziowie po zakończeniu wyścigu stwierdzili, że Francuz wykonał manewr niezgodnie z przepisami i wręczyli mu karę pięciu sekund.

To zachowanie zmusiło Pereza do wyjazdu poza tor przed zakrętem Club i ograniczyło możliwość ścigania się przez siedemnasty i osiemnasty zakręt. Dzięki temu Gasly był w stanie wyprzedzić Pereza. Chociaż kolizja była niewielka, to bezpośrednio prowadziła do wyprzedzenia – czytamy w oświadczeniu sędziów.

Prze ogłoszeniem wyroku Pierre Gasly przyznał: To ściganie, to właśnie lubię, gdy dochodzi do bliskiej rywalizacji. Nie uważam, że była to taka wielka sprawa, nasze auta otarły się wzajemnie, ale pozostaliśmy na torze. Dla mnie to była dobra walka, bardzo mi się to podobało.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone