Petrobras oficjalnie kończy współpracę z McLarenem

Zespół McLaren oficjalnie kończy współpracę z Brazylijskim koncernem petrochemicznym Petrobras. Pięcioletnia umowa była w ostatnim czasie głośno krytykowana między innymi przez prezydenta Brazylii.

Umowa została zerwana za obustronną zgodą. Współpraca w ramach umowy dotyczyła badań nad paliwami i środkami smarnymi, a także handlu i wymiany technologii pomiędzy stronami.

Dyrektor wykonawczy koncernu Petrobras, Roberto Castello Branco stwierdził, że strona Brazylijska jest bardzo zadowolona z ostatnich dwóch lat, a także nie wyklucza kontynuacji współpracy w przyszłości.

"Współpraca pozwoliła Petrobrasowi na opracowanie zaawansowanej technologii paliw i smarów poprzez badania nad nowymi surowcami i ich testowanie w ekstremalnych warunkach. Uzyskane rezultaty zostaną wykorzystane w produkcji nowych paliw i smarów."

"Widzimy w McLarenie zaangażowanie i inicjatywę, a także możliwość do współpracy w przyszłości."

Słowa podziękowania płynęły także od dyrektora McLaren Racing, Zaka Browna.

"Bardzo doceniam ich możliwości techniczne i naukowe. Nie mam wątpliwości, że technicy firmy poczynili znaczny postęp w ramach naszej współpracy."

"Życzymy wszystkim w Petrobras dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że w przyszłości wrócą do tego sportu."

Co ciekawe, samochody McLarena nie korzystały jednak z produktów Petrobras. Zgodnie z zaleceniami dostawcy jednostki napędowej, czyli Renault, brytyjska ekipa wykorzystywała paliwo i smary produkowane przez firmę Castrol.