Formuła 1

Tor Monako / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pętla toru w Monako zostanie zmieniona?

Legendarny tor uliczny w Monte Carlo może zostać zmodyfikowany w 2025 roku. Wszystko to za sprawą projektu opiewającego na kwotę 2 miliardów dolarów, którego celem jest odzyskanie 25 hektarów lądu z morza śródziemnego.

Do takich informacji dotarł dziennikarz redakcji Forbes - Christian Sylt. Dzięki tym pracom, nowy twardy grunt będzie znajdował się przy wjeździe do tunelu. To otwiera dyskusje na temat potencjalnej zmiany toru w Monako.

Nie mówię, że to się koniecznie stanie, ale w pewnym momencie zastanowimy się nad tym, jak możemy nie tylko poprawić ten tor, ale sprawić, żeby stał się bardziej ekscytujący. Taki pomysł siedzi nam w głowach, ale nie podjęliśmy jeszcze żadnych konkretniejszych kroków – powiedział książę Albert.

Tor w Monako jednak stanowi o historii Formuły 1, ponieważ od inauguracyjnego sezonu królowa sportów motorowych gościła tam rokrocznie, wyjątek stanowiły jedynie lata 1951, 1953, 1954. Pętla tego obiektu na przestrzeni lat zmieniała się nieznacznie, w większości z powodu rozbudowy lokalnej infrastruktury.

To jest taka część historii tego sportu, że nie wyobrażam sobie sezonu F1 bez Grand Prix Monako – dodał.

Legendarny tor uliczny w Monte Carlo jest niewątpliwą wizytówką Formuły 1, lecz z czysto sportowego punktu widzenia, przy obecnych samochodach, wyprzedzanie na tej pętli stało się niemożliwe. Czy więc już czas, aby pomyśleć nad modyfikacją tego obiektu?

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone