Formuła 1

Sergio Perez - SportPesa Racing Point F1 Team

Perez: Prawie zabiłem osoby sprzątające tor

Niewiele brakowało, a podczas wyścigu w Monako doszłoby do potrącenia dwójki porządkowych przez Sergio Pereza.

Podczas niedzielnego GP Monako mogło dojść do tragicznego wypadku. Sergio Perez w czasie pobytu na torze samochodu bezpieczeństwa postanowił zjechać do alei serwisowej po nowy komplet opon, a podczas wyjazdu z boksów na jego drodze pojawiło się dwóch porządkowych. W tej chwili świetnym refleksem popisał się Meksykanin, który umiejętnie ich ominął.

„Podczas neutralizacji postanowiłem szybko zjechać do moich mechaników po nowy komplet opon. Na wyjeździe natrafiłem na dwóch porządkowych, których prawie przejechałem. Było naprawdę blisko. Od razu spytałem przez radio swojego inżyniera, czy nic się im nie stało. Na szczęście wszystko zakończyło się na dużym strachu” - powiedział Sergio Perez.

Meksykański kierowca zapowiedział, że omówi ten incydent z przedstawicielami FIA.

„Gdy tylko będę miał możliwość spotkać się z przedstawicielami FIA, poruszę ten temat z nimi, żeby podobna sytuacja nie miała już nigdy miejsca. Najważniejsze w tym sporcie jest bezpieczeństwo kierowców oraz osób znajdujących się na torze, więc musimy unikać w przyszłości takich incydentów” - podsumował Meksykanin.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone