Perez o swojej przyszłości w Formule 1: Finalizujemy szczegóły

Sergio Perez ujawnił, że rozmawia z zespołem SportPesa Racing Point o przedłużeniu kontraktu na kolejne lata, jednak ogłoszenie jego pozostania w ekipie zostanie ujawnione w odpowiednim czasie.

Meksykanin odegrał kluczową rolę w przejęciu zespołu przez Lawrance'a Strolla, co pozwoliło utrzymać się dawnej ekipie Force India w Formule 1. Perez po niecałym roku pracy w odbudowanym zespole chce przedłużenia umowy na kilka kolejnych lat.

"Widziałem, jak zespół ewoluował w ciągu ostatniego roku. Byliśmy na dnie, ale zespół ma teraz wielkie ambicje i chciałbym być jego częścią przez kilka lat" - powiedział Sergio Perez.

"(Kontrakt - przyp. red.) jeszcze nie jest podpisany. Finalizujemy szczegóły. Jak wiecie, w Formule 1 nigdy nie możecie być pewni, dopóki umowa nie zostanie podpisana."

"Jest opóźnienie, co związane jest z omówieniem wszystkiego z moimi sponsorami, ale myślę, że oświadczenie o mojej przyszłości to tylko kwestia czasu" - dodał kierowca Racing Point.

Nazwisko Pereza jest także wiązane z innymi zespołami, jednak wydaje się, że to właśnie z ekipą Racing Point Meksykanin pozostanie na kolejny sezon, a możliwe, że i kilka kolejnych lat.

Kierowca Racing Point obecnie plasuje się dopiero na szesnastej pozycji z dorobkiem trzynastu punktów.