Perez: Jeśli do 2021 roku nie będę w stanie walczyć o podium, odejdę

Sergio Perez przyznał, że jeśli po zmianach regulaminowych w sezonie 2021 nie stanie na podium, prawdopodobnie opuści stawkę F1.

Meksykanin pierwszej połowy tegorocznego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Na chwilę obecną nie wywalczył jakiegokolwiek miejsca na podium (w zeszłym roku uplasował się na 3. miejscu w GP Azerbejdżanu). Kierowca Racing Point na dodatek przegrywa ze swoim partnerem  z zespołu Lancem Strollem w klasyfikacji generalnej. Kanadyjczyk zajmuje obecnie 12. miejsce z dorobkiem 18 punktów. Perez plasuje się na 16. pozycji z ilością 13 oczek. 28-letni kierowca czuje, że jego kariera w Formule 1 zacznie powoli dobiegać końca, ale stara się nie podawać konkretnych informacji kiedy miałoby to nastąpić.

„Nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć w Formule 1. Na pewno wiem, że nie zostanę tu na wiele lat - z pewnością mam przed sobą mniej czasu, niż tyle ile już spędziłem w Formule 1” - powiedział Sergio Perez.

Obecnie zespół Racing Point dość mocno odstaje od czołówki, co tym bardziej nie pozwala walczyć o wysokie lokaty. Nie wiadomo, czy zmiany na sezon 2021 będą w stanie pomóc brytyjskiej stajni. Perez jednak ostrzega, że jeśli do tego czasu nie będzie miał możliwości walki o podium i zmiany również nic nie dadzą, wtedy opuści on królową sportów motorowych.

„Jestem tu już jakiś czas, więc nigdy nie wiadomo. Jednak mówię wprost, że jeśli do 2021 roku nie będę w stanie walczyć o podium i jeśli zobaczę, że już taka okazja może się nie trafić, to nie będzie mnie tutaj”.

Meksykański kierowca odniósł się też do przedłużenia kontraktu z zespołem Racing Point.

„To, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, jest jednym z powodów, dla których chcę zostać, ale nie głównym”- przyznał. „Oczywiście czuję, że pracuję z tym zespołem od dłuższego czasu, ale mam też świadomość, że jest wiele niedokończonych spraw i nie osiągnęliśmy jeszcze maksimum”.

„Po tym, co stało się z administracją, wziąłem inną odpowiedzialność na ten zespół i na tych ludzi. Właśnie dlatego chcę zostać, a także bezproblemowo uzyskać długoterminową umowę, ponieważ widzę, że może to  się udać” - zakończył Perez.