Formuła 1

Paddy Lowe - ROKiT Williams Racing

Paddy Lowe udaje się na urlop przed pierwszym wyścigiem sezonu 2019

W ostatnim czasie problemy nie opuszczają ekipy z Grove. Według serwisu "Autosport" szef działu technicznego Williamsa Paddy Lowe, opuścił fabrykę tydzień przed rozpoczęciem sezonu i udał się na urlop, tłumacząc się problemami osobistymi. Informacja ta została już również potwierdzona przez rzecznika prasowego zespołu.

Urlop lub niewykluczone odejście szefa działu technicznego może mieć dość poważne konsekwencje w strukturze zespołu Williams. Lowe, który dołączył do ekipy, nie tylko przejął obowiązki szefa działu technicznego, ale również był pełnoprawnym udziałowcem zespołu.

Nie jest to najlepsza wiadomość na ten moment dla zespołu, który musi na pierwszy wyścig sezonu przywieść kilka nowych ulepszeń, w tym wspominane już w tym tygodniu lusterka oraz elementy przedniego zawieszenia. Takie zamieszenie nie wpłynie korzystanie na rozwój zespołu, szczególnie w takim momencie.

Lowe w mediach oraz wypowiedziach kibiców jest obwiniany za słabą postawę zespołu w sezonie 2018 oraz opóźnienia związane z budową tegorocznej konstrukcji FW42. W jednej z ostatnich wypowiedzi medialnej Brytyjczyk stwierdził, że tegoroczny bolid jest zdecydowanie lepszą konstrukcją niż jej poprzednik. Problem polega na tym, że pozytywy, które widzi Lowe, są niewidoczne przez najważniejsze osoby w zespole, czyli Roberta Kubicę oraz George Russella.

Robert Kubica tuż po ostatnim dniu testowym na torze Barcelona-Catalunya stwierdził, że wie jedynie 20% tego, co powinien przed rozpoczynającym się wkrótce sezonem 2019 Formuły 1.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone