Paddy Lowe oficjalnie opuszcza zespół Williams

Zespół ROKiT Williams Racing oficjalnie potwierdził, że Paddy Lowe opuścił ekipę z Grove.

Tuż przed rozpoczęciem bieżącego sezonu szef działu technicznego zespołu Williams – Paddy Lowe, opuścił fabrykę, udając się na niespodziewany urlop. Brytyjski inżynier swoją decyzję tłumaczył problemami osobistymi. Była to o tyle dziwna decyzja, ponieważ Williams zmagał się potężnymi problemami na początku sezonu.

Z dniem dzisiejszym współpraca na linii Paddy Lowe – Williams została zakończona, poinformował zespół z Grove. W krótkiej wypowiedzi pożegnalnej były inżynier ekipy tłumaczy się, że nie widzi już siebie w ekipie Williams oraz życzy całemu zespołowi powodzenia w dalszych pracach.

"Po okresie dłuższej refleksji podjąłem ważną decyzję, że nie powrócę już do pracy w zespole Williams" - tłumaczy Paddy Lowe.

"Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim kibicom, którzy są niesamowici oraz życzyć powodzenia moim byłym współpracownikom. Trzymam za was mocno kciuki, by udało się wam sprostać wszystkim wyzwaniom."

W tej sprawie głos zabrała również szefowa zespołu, która w krótkiej wypowiedzi stwierdziła: "Rozumiemy i szanujemy decyzję, którą podjął Paddy. Dziękujemy mu za wszystko i życzymy szczęścia w dalszej karierze zawodowej."