Formuła 1

FW42 / © ROKiT Williams Racing

Paddy Lowe: Dziś skupiliśmy tylko na sprawdzeniu systemów

Zespół Williams wykonał w środę pierwsze przejazdy podczas przedsezonowych testów. Ekipa z Grove straciła mnóstwo czasu na torze, po tym jak FW42 z dwudniowym opóźnieniem pojawił się w Barcelonie.

Jako pierwszy bolid poprowadził George Russell, choć wykonał zaledwie 23 okrążenia.

"To rozczarowujące stracić dwa dni pierwszych testów w Barcelonie, ale cieszymy się, że samochód wyjechał podczas popołudniowej sesji" - powiedział Paddy Lowe, dyrektor techniczny zespołu.

"Jesteśmy spóźnieni, ale to nie przez brak zaangażowania przez zespół, ponieważ ono było wielkie, zarówno wśród zespołu w fabryce, jak i na torze."

"Spędziliśmy popołudnie sprawdzając systemy i pozyskując różne dane. Nie odnotowaliśmy żadnych większych problemów, więc jesteśmy zadowoleni. Stawia nas w to dobrym położeniu, aby jutro rano przystąpić bardziej znaczącego programu."

Straciliśmy mnóstwo czasu, ale chcemy dać z siebie wszystko podczas pozostałych pięciu dni zimowych testów."

Jak dodał George Russell: "Wspaniale, że nareszcie udało się poprowadzić FW42. Dziś skupiliśmy się głównie na okrążeniach instalacyjnych i pozyskaniu danych. Nie jestem jeszcze w stanie określić potencjału samochodu, ale cieszę się, że jutro będziemy jeździć cały dzień."

FW42 pojawi się ponownie na torze w czwartek. Za kierownicą samochodu w porannej sesji zasiądzie Robert Kubica, a popołudniu George Russell.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone