Formuła 1

Esteban Ocon / Force India

Oferta sprzedaży zespołu Force India przyjęta przez udziałowców?

Wiele na to wskazuje, że w trakcie najbliższych dni ekipa z Silverstone zostanie przejęta przez brytyjską firmę produkującą napoje energetyczne – Rich Energy.

Wraz z ostatnim dniem maja dotychczasowy dyrektor Force India – Vijay Mallya - oficjalnie poinformował o tym, że rezygnuje ze stanowiska. Jak się można domyślać ta wiadomość zapoczątkowała proces zmiany właściciela zespołu. Mówiło się o tym od dłuższego czasu.

William Storey z Rich Energy w rozmowie z The Telegraph zdradził więcej szczegółów dotyczących umowy.

W świetle niezgodnych z prawdą spekulacji medialnych i określonym ruchom mających na celu destabilizację zespołu, mogę potwierdzić, że Rich Energy wystosowało oficjalną ofertę kupna Force India pod koniec kwietnia – powiedział.

Storey mówiąc o działaniach mających zaszkodzić ekipie mógł mieć na myśli ostatnie plotki, według których to Mercedes z pomocą BWT miałby przejąć Force India.

Ta umowa została zaakceptowana w zasadzie i jesteśmy bliscy finalizacji zakupu. Zdeponowaliśmy fundusze znacznie przekraczające cenę kupna, ponieważ zainwestujemy dodatkową ośmiocyfrową kwotę w zespół. Mamy długoterminowy biznesplan, którzy zawiera nie tylko naszą markę, ale także dwóch sponsorów będących międzynarodowymi korporacjami, które obecnie nie angażują się w Formułę 1. Liczymy na zawarcie umowy, gdy tylko prawnicy ją zatwierdzą – dodał.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone