Formuła 1

Grand Prix Abu Zabi 2018

Odwołano spotkanie FIA z przedstawicielami zespołów

Zaplanowane na środę w Genewie spotkanie Komisji FIA wraz z członkami zespołów zostało odwołane, bez podania przyczyny - informuje portal RaceFans.net.

Mimo odwołania debaty, do której miało dojść w środę na temat regulacji, jakie mają zostać wprowadzone do F1 na sezon 2021, zgodnie z planem odbędzie się posiedzenie grup strategicznych. Według RaceFans.net powodem odwołania spotkania przez stronę zarządzającą jest napięty czas, który nie pozwala ukończyć wszystkich procesów związanych z rewolucja F1 do roku 2021.

Umowy władz F1 z zespołami wygasają pod koniec 2020 roku. Przepisy na sezon 2021 muszą zostać zaprezentowane i zaakceptowane do 30 czerwca bieżącego roku.

Bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest przesunięcie rewolucji w F1 w czasie, gdyż do ustalenia pozostało bardzo wiele rzeczy m.in. budżety zespołów na sezon 2021. Jest to jeden z wielu wątków, które pozostały nieustalone, z każdym dniem czasu jest coraz mniej i plany, by wprowadzić wiele nowych "zasad" na sezon 2021 mogą po prostu nie wypalić z racji zbyt małej ilości czasu.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone