Formuła 1

Esteban Ocon - Racing Point Force India

Ocon: Nie biorę pod uwagę IndyCar i Formuły E

Estaban Ocon oficjalnie informuje że, nie bierze pod uwagę swoich startów w Formule E oraz IndyCar, pomimo faktu, że z dnia na dzień jego szanse na angaż w jakimkolwiek zespole Formuły 1 w sezonie 2019 są coraz mniejsze.

Młody Francuz wyklucza przejście do innej serii wyścigowej, podkreślając, że jego jedynym celem jest jazda w Formule 1. Podopieczny zespołu Mercedesa jest najbardziej pokrzywdzony z powodu transferu Lance'a Strolla do zespołu Force india, przez co po sezonie prawdopodobnie nie znajdzie posady w żadnym zespole. Jedyną opcją na ten moment jest transfer do Williamsa, jednak ten zespół bardziej rozgląda się za kierowcami z głębokimi kieszeniami, co może wyeliminować Estabana w walce o fotel w tej ekipie.

IndyCar oraz Formuła E są świetymi seriami wyścigowymi, jednak moim celem jest tylko i wyłącznie jazda w Formule 1. Moim jedynym celem jest jazda w F1 oraz zdobycie korony mistrzowskiej. Przed debiutem w Formule 1, jeździłem w DTM. Dzięki jeździe w tej serii wyścigowej byłem bardzo dobrze przygotowany do jazdy bolidem F1. Myślę, że dzięki zdobytym doświadczeniom, jestem gotowy na walkę o najwyższe cele - powiedział Estaban Ocon.

Szef Force India Otmar Szafnauer przyznał, że jeśli Ocon nie znajdzie pracodawcy na przyszły sezon, obecny zespół może mu zaproponować funkcje kierowcy rezerwowego. Wiele źródeł wskazuje również, że podobne stanowisko zaproponował francuzowi Totto Wolff w zespole Mercedesa.

Ocon przyznał, że Mercedes nie dał mu żadnych zapewnień, że przy prawdopodobnym roku przerwy niemiecki zespół załatwi mu miejsce w jakimś zespole na sezon 2020. Francuz zapytany, czy możliwe jest, że pójdzie drogą Pascala Werhleina, odpowiedział, że jest to bardzo mało prawdopodobne. Przypomnijmy, że niemiecki kierowca zerwał wszystkie swoje powiązania z Mercedesem, celem powrotu do ścigania w F1, być może w zespole Toro Rosso.

Nic nie jest pewne w życiu, ale wiem jedno, muszę pracować ciężej niż kiedykolwiek, by powrócić z podwojoną mocą. Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie, jakie otrzymuję od zespołu Mercedesa. Wiem, że nigdy mnie nie opuszczą i będą szukać dla mnie najlepszego rozwiązania. W tej chwili to jedyna dobra rzecz, jaką mam - dodał Estaban Ocon.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone