Ocon: Moim osobistym celem na 2020 jest zdobycie miejsca na podium

Esteban Ocon, który w sezonie 2020 powraca do regularnych startów w F1, ma bardzo ambitne plany na nadchodzący rok. Jak przyznaje sam zainteresowany, jednym z jego głównych celów jest zdobycie miejsca na podium.

Zespół Renault w sezonie 2019 miał przejść w tryb "pełnego ataku", który jednak okazał się całkowitym niewypałem. Problemy francuskiego zespołu rozpoczęły się od wadliwych korbowodów, a zakończyły się na wykryciu automatycznego balansu hamulców. Wynikiem owych problemów była przegrana batalia o czwarte miejsce wśród konstruktorów z zespołem McLaren.

Mimo wyżej wymienionych problemów Renault pokazało kilkukrotnie w sezonie 2019, że drzemie w zespole duży potencjał, który był bardzo widoczny na torach o niskim obciążeniu aerodynamicznym. Najlepszym przykładem były wyścigi w Kanadzie i Włoszech, gdzie Daniel Ricciardo i Nico Hulkenberg osiągneli bardzo dobre wyniki. Kluczem do sukcesu w sezonie 2020 będzie znalezienie dodatkowego docisku, który w połączeniu z wydajnością Renault pozwoli Francuzom być najlepszym spośród zespołów spoza wielkiej trójki.

Esteban Ocon jest bardzo optymistycznie nastawiony do sezonu 2020, w którym jego zdaniem Renault poczyni znaczący krok w przód. Francuz stawia również przed sobą bardzo odważny cel, którym jest zdobycie w przyszłym roku pierwszego podium w karierze.

"Cele Renault na sezon 2020 będą zdecydowanie wyższe, niż miało to miejsce w sezonie 2019" - przyznał Esteban Ocon.

"W sezonie 2019 zespół zmagał się z wieloma problemami, które odbijały się na ich wynikach. Aktualnie w zespole panuje duża determinacja, aby powrócić do jak najlepszej formy w roku 2020. W ekipie panują wysokie morale i dla nikogo nie jest ambicją być piątą drużyną w stawce. Tutaj każdy mierzy zdecydowanie wyżej."

"Od początku sezonu będziemy musieli stale robić duże postępy, które pozwolą nam zbliżyć się do czołowej trójki zespołów. Moim osobistym celem i marzeniem jest zdobycie w przyszłym roku pierwszego miejsca na podium. Jeżeli uda mi się mój cel zrealizować, będzie to oznaczać, że wraz z zespołem dokonaliśmy bardzo dużego postępu."

Podczas tegorocznego okienka transferowego Ocon był bardzo mocno przymierzany do fotela w Mercedesie, gdzie miałby zastąpić Valtteriego Bottasa. Ostatecznie Mercedes postawił na Fina, a Francuz zdecydował się przejść do zespołu Renault, gdzie będzie ścigał się przynajmniej przez dwa sezony. Taki ruch nie wyklucza oczywiście powrotu Ocona do Mercedesa po sezonie 2021. Jak przyznaje sam zainteresowany, nie jest on w żadnym stopniu zmartwiony faktem, iż opuścił mistrzowski zespół.

"W obecnej sytuacji liczy się dla mnie jedynie fakt, że wracam do regularnego ścigania. Odczuwam dużą ulgę i szczęście, że powracam jako etatowy kierowca. Będę reprezentował barwy francuskiego zespołu, który ma duże ambicje."

"Cały zespół pracuje bardzo ciężko, aby powrócić na szczyt. Powrót w barwach Renault nie jest więc dla mnie żadnym rozczarowaniem i bardzo cieszę się z faktu, że będę mógł dołożyć swoją cegiełkę w powrocie Renault na szczyt" - dodał Francuz.