Ocon: Mercedes ukrywał system DAS przede mną

Ocon: Mercedes ukrywał system DAS przede mną

Esteban Ocon który w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 nadal nie może doczekać się debiutu w wyścigu za kierownicą bolidu Renault przyznał, że będąc trzecim kierowcą Mercedesa nie miał pojęcia o pracach nad systemem DAS.

Francuz, który był kierowcą rezerwowym oraz pracował w symulatorze zespołu z Brackley twierdzi, że Mercedes nie montował systemu DAS, kiedy on pracował nad rozwojem bolidu W11. W wywiadzie udzielonym telewizji Canal + przyznał, że nie miał on pojęcia o istnieniu takiego rozwiązania.

„Albo byli bardzo sprytni i nigdy nie pokazali mi żadnych szczegółów tego rozwiązania, albo wprowadzili system, kiedy byłem już w połowie drogi między Mercedesem a Renault. Po zakończeniu sezonu 2019 nie mogłem już wrócić do fabryki w Brackley, więc siłą rzeczy nie pracowałem już w symulatorze.”

„Więc albo sprytnie ukrywali system przede mną, albo opracowali go pod koniec roku, kiedy nie byłem już członkiem zespołu.

„Jedno jest pewne: nigdy nie korzystałem z DAS w symulatorze, a Mercedes nigdy nie wprowadza nowych rozwiązań bez ich wcześniejszego sprawdzenia” – zakończył Francuz.

Fakt, że rok wcześniej Ocon był bardzo mocno zaangażowany w rozwój samochodu W10, a potem został odsunięty od kluczowych innowacji na sezon 2020, może świadczyć o tym, że o jego losie Toto Wolff zdecydował znacznie wcześniej, niż mogłoby się to początkowo wydawać.