Formuła 1

Esteban Ocon

Ocon: Liczę na powrót do F1 w sezonie 2020

Esteban Ocon przyznał podczas trwającego weekendu wyścigowego w Montrealu, że ma wielką nadzieję na powrót do regularnych startów w F1 już w przyszłym sezonie. Młody Francuz stał się „ofiarą” zeszłosezonowych ruchów wewnątrz zespołu Racing Point (dawniej Force India), co skutkowało brakiem angażu dla tego kierowcy w bieżącym sezonie.

„Sezon 2019 jest dla mnie przejściowy. Współpracuję z zespołem Mercedes, gdzie mogę wiele nauczyć się od Lewisa oraz Valtteriego, którzy są doskonałymi kierowcami. Przed GP Kanady pokonałem na symulatorze 300 okrążeń tego toru, co pozwoliło w pewnym stopniu przygotować konstrukcję Mercedesa na ten wymagający weekend. Jest mi bardzo ciężko, że nie mogę wsiąść po prostu do kokpitu i zacząć jeździć szczególnie na takich torach jak Montreal. Jestem jednak pozytywnie naastawiony do przyszłego sezonu, w którym mam nadzieję, wrócę do regularnych startów. Moi menadżerowie prowadzą kilka rozmów, a co z nich wyniknie, dowiemy się już wkrótce” - powiedział Esteban Ocon

Jedną z możliwości, która na pewno byłaby najlepsza dla Estebana Ocona, jest opcja wskoczenia do Mercedesa w miejsce Bottasa. Po zakończeniu sezonu 2018 wiele mówiło się o tym, że kariera Fina z mistrzowskim zespołem nie potrwa zbyt długo, a to wszystko przez słabe wyniki osiągane przez tego kierowcę. Sezon 2019 to jednak duży zwrot akcji i duża poprawa formy Valtteriego, który jeżeli utrzyma swoją formę do końca sezonu, to być może uratuje swoją posadę w ekipie z Brackley. W rozmowie z jedną ze skandynawskich telewizji Bottas przyznał, że dotychczas nie prowadził żadnych rozmów z szefostwem zespołu na temat jego przyszłości w Mercedesie.

Głos w sprawie Bottasa zabrał szef ekipy - Toto Wolff, który stwierdził, że jest zbyt wcześnie na takie rozmowy. Austriak zaznacza jednak, że cały zespół zauważył znaczącą poprawę Bottasa względem poprzedniego sezonu, co może być kluczowym elementem w przyszłych rozmowach.

„Jest zbyt wcześnie, by rozmawiać i prowadzić jakiekolwiek negocjacje na ten temat. Wraz z całym zespołem zauważyliśmy znacząca poprawę Valtteriego względem ubiegłego sezonu. Może być to jeden z kluczowych argumentów podczas naszych przyszłych rozmów” - powiedział Toto Wolff.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone