Formuła 1

Esteban Ocon - Racing Point Force India

Ocon i Magnussen zdyskwalifikowani z Grand Prix Stanów Zjednoczonych

Kierowca zespołu Racing Point Force India, Esteban Ocon, został wykluczony z Grand Prix Stanów Zjednoczonych na torze Circuit of the Americas, czego powodem było przekroczenie limitu przepływu paliwa.

Francuz ukończył wyścig na ósmej lokacie, po starcie z szóstego pola, jednak po wyścigowa inspekcja wykazała, że na pierwszym okrążeniu silnik bolidu VJM11 Estebana Ocona przekroczył maksymalną ilość przepływu paliwa, która wynosi 100 kg na godzinę.

W rezultacie Francuz został wykluczony z wyników Grand Prix Stanów Zjednoczonych, choć zespół ma prawo do odwołania się od decyzji sędziów.

Magnussen również wykluczony z wyników osiemnastej rundy Formuły 1

Podobnie jak Esteban Ocon, także i Kevin Magnussen z zespołu Haas został zdyskwalifikowany z wyników amerykańskiej rundy F1.

Kontrola techniczna bolidu VF-18 ekipy Haas wykryła zbyt duże zużycie paliwa podczas wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych, które wyniosło powyżej dozwolonych 105 kilogramów.

Magnussen finalnie stracił dziewiątą lokatę, którą zyskał po dyskwalifikacji Ocona i podobnie jak Francuz został wykluczony z wyników Grand Prix.

Oznacza to, że Sergio Perez awansował na ósmą lokatę, natomiast Brendon Hartley ostatecznie znalazł się na dziewiątym miejscu. Pierwszą dziesiątkę zamknął Marcus Ericsson z zespołu Sauber.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone