Obowiązkowe dwa pit stopy oraz tankowanie nie zostaną wprowadzone do F1 od sezonu 2021

Na ostatnim spotkaniu grupy strategicznej podjęto temat obowiązkowych dwóch postojów w czasie wyścigu oraz powrotu tankowania. Pomysły nie spotkały się jednak z entuzjazmem głosujących, w związku z czym nie zostaną wprowadzone do królowej motosportu od sezonu 2021.

Głośnym tematem ostatnich tygodni oraz miesięcy był powrót tankowania do Formuły 1, co miało pomóc w zmniejszeniu wagi bolidów. Obowiązkowe tankowanie nie powróci jednak do królowej motosportu, ponieważ wiążę się to z dużymi kosztami, dużym ryzykiem oraz dużą monotonią dotyczącą strategii.

W ostatnim czasie wielu kierowców i działaczy wypowiadało się bardzo pozytywnie o tym pomyśle, ale ostatecznie nie zostanie ponownie wdrożony i tankowanie nie powróci do F1 po dziesięciu latach przerwy.

Drugim głośnym pomysłem było wprowadzenie obowiązkowych dwóch postojów w trakcie wyścigu, co za tym idzie, każdy kierowca musiałby skorzystać z każdego z trzech typów ogumienia. Ten pomysł również został odrzucony i nie zostanie wprowadzony w najbliższym czasie do Formuły 1.

Jak informuje serwis RaceFans.net, mimo odrzucenia powyższych dwóch wniosków spotkanie można uznać za bardzo konstruktywne, ponieważ poczyniono spore postępy w kierunku sfinalizowania nowego pakietu zasad na sezon 2021.

Kolejne spotkanie grupy strategicznej odbędzie się na początku przyszłego miesiąca, wtedy również ma zapaść decyzja w sprawie specyfikacji opon na sezon 2020. Zespoły mogą zdecydować się na używanie opon w nowej specyfikacji lub pozostanie przy obecnej wersji ogumienia Pirelli.

Poruszany ma być również temat usunięcia z F1 koców grzewczych, ale do tego również potrzebna jest zgoda przedstawicieli zespołów.

Oficjalny i ostateczny regulamin na sezon 2021 mamy poznać 31 października.