Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing

Nowa procedura startowa od GP Kanady

Światowa Rada Sportów Motorowych zatwierdziła zmiany na sezon 2019. Wśród nich znalazł się również wchodzący w życie w trybie natychmiastowym zapis, który zobowiązuje zespoły do znajdowania się na polach startowych dziesięć minut dłużej.

Celem modyfikacji w procedurze startowej jest zapewnienie większych szans przedstawicielom mediów na przeprowadzenie wywiadów z kierowcami tuż przed rozpoczęciem wyścigu. Dotychczas pojawiali się oni zaledwie na kilka minut, aby spełnić wymóg regulaminu i uczestniczyć w ceremonii odegrania hymnu narodowego.

W czwartkowym głosowaniu Światowej Rady Sportów Motorowych zatwierdzono nowy format procedury startowej, który sprawi, że kierowcy pojawią się na polach startowych jeszcze przed odegraniem hymnu narodowego.

Dotychczas aleja serwisowa zamykana jest dwadzieścia minut przed startem okrążenia formującego, a ceremonia odegrania hymnu odbywa się sześć minut później. W ten weekend najprawdopodobniej ten harmonogram będzie nieco inny.

Oprócz tego zatwierdzony został regulamin sportowy i techniczny na sezon 2019. Zawiera on wcześniej wspominane zmiany dotyczące przedniego skrzydła, którego budowa ma być prostsza, kanałów hamulcowych i tylnego skrzydła. Według FIA te modyfikacje mają poprawić wyprzedzanie.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone