Formuła 1

Lando Norris - McLaren F1 Team

Norris zadowolony ze swojego wyniku w GP Austrii

Lando Norris nie krył swojego zadowolenia z wyniku w wyścigu o Grand Prix Austrii. Kierowca McLarena ukończył niedzielną rywalizację na torze Red Bull Ring na znakomitym szóstym miejscu, tym samym wyrównując swój najlepszy rezultat w tym sezonie z GP Bahrajnu.

19-latek wystartował do wyścigu na austriackiej ziemi z piątej pozycji, po karze dla Kevina Magnussena za wymianę skrzyni biegów. Brytyjczyk bardzo dobrze ruszył ze swojego pola startowego. Lando przez krótki czas znajdował się nawet na trzeciej pozycji, walcząc koło w koło ze swoim rodakiem Lewisem Hamiltonem.

"To był fajny wyścig" – przyznał z uśmiechem na twarzy Norris. "Bardzo dobrze wystartowałem, przez chwilę byłem w szoku, że jadę na trzecim miejscu, ale potem dogonili i wyprzedzili mnie kierowcy Mercedesa, Max oraz Sebastian, więc musiałem zacząć myśleć o strategii na wyścig. Następnie udało się wyprzedzić Raikkonena, co było bardzo ważne w kontekście naszego zjazdu do alei serwisowej."

"Chciałbym podziękować zespołowi za wspaniale wykonywaną pracę przez cały weekend. Dobrze dla zespołu, że Carlos dojechał w punktach. Nikt z nas nie przypuszczał, że uda nam się dwa weekendy z rzędu dowieźć podwójne punkty dla naszej ekipy."

"Musimy dalej ciężko pracować, aby utrzymać czwartą pozycję w klasyfikacji konstruktorów" – dodał kierowca McLarena.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone