Formuła 1

Lando Norris - McLaren F1 Team

Norris: Najbliższe dni poświecimy na poprawę wszystkich wadliwych stron naszego bolidu

Lando Norris, debiutujący w Formule 1 kierowca McLarena stwierdził, że głównym celem na ten moment dla jego zespołu, jest praca nad niezawodnością bolidu, szczególnie pod kątem jednostki napędowej.

Młody Brytyjski kierowca, podczas wtorkowych zajęć na torze zdołał wykręcić czas 1.18:553 oraz pokonać sto cztery okrążenia. Czas ten dał Norrisowi drugą pozycję, co na pewno wpłynie pozytywnie na morale.

"Głównym celem na teraz, jest praca nad niezawodnością bolidu, bez tego nie da się nic ugrać w F1" - przyznał Lando Norris.

"Najbliższe dni poświecimy na poprawę wszystkich wadliwych stron naszego bolidu i jestem przekonany, że uda nam się je wszystkie wyeliminować, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu."

"Jestem również bardzo zadowolony z faktu, że wszystko co sobie założyliśmy przed testami udaje się krok po kroku realizować, jest to na pewno bardzo dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem."

Brytyjczyk odniósł się także do swoich pierwszych wrażeń odnośnie bolidu McLarena, a także współpracy ze swoim nowym zespołowym kolegą Carlosem Sainzem.

"Jeżeli mam porównać tegoroczną konstrukcję do tego, co McLaren zbudował w poprzednim sezonie, to bolid na sezon 2019 jest o wiele lepszy, pod wieloma względami. Czasami czuć nadsterowność i podsterowność, lecz wkrótce się z tym uporamy."

"Carlos jest bardzo dobrym partnerem zespołowym, na początek kariery w F1. Mam nadzieję się wiele od niego nauczyć w trakcie sezonu" - dodał.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone