Formuła 1

Nikita Mazepin - ART Grand Prix

Nikita Mazepin w barwach Mercedesa na testach w Barcelonie

Nikita Mazepin zadebiutuje w barwach zespołu Mercedes podczas tegorocznych testów na torze Barcelona-Catalunya. 20-latka w samochodzie stajni z Brackley będzie można zobaczyć podczas pierwszego dnia testów.

Będzie to pierwszy test Mazepina w tegorocznym bolidzie Formuły 1. Warto przypomnieć, że syn rosyjskiego miliardera w tym roku przechodzi prywatny program testowy w niemieckim zespole. Ubiegłoroczny wicemistrz serii GP3 dotychczas miał okazję jeździć wyłącznie samochodem z sezonu 2017.

Warto podkreślić, że testy w stolicy Katalonii nie będą pierwszymi Mazepina w Formule 1. W latach 2016-2018 tegoroczny debiutant w serii F2 zaliczył osiem dni testowych z zespołem Racing Point. W tamtym czasie Nikita był kierowcą testowym stajni z Silverstone.

Rosjanin będzie jednym z wielu młodych kierowców, którzy otrzymają szansę przetestowania bolidu Formuły 1 w Hiszpanii. Głównym powodem jest limit dni testowych dla etatowych kierowców teamów F1. Swoją szansę otrzymają m.in.: Antonio Fuoco (Ferrari), Dan Ticktum (Red Bull), Jack Aitken (Renault), Pietro Fittipaldi (Haas), Callum Ilott (Alfa Romeo) oraz Nicholas Latifi (Williams).

W zespole McLarena najprawdopodobniej w dniach testowych nie wezmą udziału Lando Norris i Carlos Sainz. Zastąpią ich Sergio Sette Camara i Oliver Turvey.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone