Formuła 1

Red Bull Racing

Nieporozumienie w zespole Red Bull Racing po kwalifikacjach do GP Austrii

Australijczyk uważa, że jego partner z ekipy zachował się nieuczciwie odmawiając jazdy przed nim podczas kwalifikacji do GP Austrii.

Od pewnego czasu zespoły stosują praktykę tak zwanego holowania, czyli na prostym odcinku toru przed kierowcę jadącego na okrążeniu pomiarowym wypuszczany jest drugi zawodnik. Dzięki temu ten znajdujący się z tyłu za sprawą mniejszego oporu może rozwinąć wyższą prędkość. Zespół Red Bull Racing dokonał pewnej ewolucji tego pomysłu i wypuszcza dwóch swoich kierowców na pełne okrążenie w niezbyt dużej odległości.

Max Verstappen miał jechać z przodu, ale pomimo żądań ze strony ekipy, Holender odmówił pomocy swojemu zespołowemu partnerowi. Daniel Ricciardo nie ukrywał rozczarowania tą całą sytuacją.

Nie jestem zachwycony szczerze mówiąc. Mieliśmy trzy przejazdy i za każdym pomagałem. Myślałem, że będzie uczciwie, jeśli chociaż w jednym przejeździe role się odwrócą… Nie jestem z tego zadowolony – relacjonował Australijczyk.

Komentarz partnera z zespołu Red Bull Racing jednak nie zrobił najmniejszego wrażenia na Maxie Verstappenie, który pytany przez Sky przyznał, że zasada jest taka, iż jeden zawodnik przez cały weekend otrzymuje cień aerodynamiczny.

Zawsze przed weekendem decydujemy o tym, kto będzie jeździł z przodu. To przypadło w moim udziale na Paule Ricard, więc teraz była kolej na niego. To bardzo proste, podczas każdego przejazdu na Paul Ricard, to ja znajdowałem się z przodu, czyli tutaj najeżałoby zrobić to samo – wyjaśnił Holender.

Pomimo tego Max Verstappen jest przekonany, że atmosfera między nim, a Danielem Ricciardo dość szybko zostanie oczyszczona.

Obaj chcemy uzyskać najlepszy możliwy wynik w kwalifikacjach, co się z tym wiąże mamy nadzieję na pokonanie siebie nawzajem. Niemniej jednak jeśli ktoś mówi, że musisz jechać przez całą sesję z przodu, to trzeba się podporządkować. Mimo wszystko, między nami będzie w porządku – dodał.

Kierowcy zespołu Red Bull Racing podczas kwalifikacji do GP Austrii zostali przedzieleni przez reprezentantów amerykańskiej ekipy Haas.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone