Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing

Nico Rosberg: Max Verstappen to narcyz

Zdaniem mistrza świata F1 z roku 2016 Max Verstappen jest słownikową definicją narcyza, która nie zawsze w królowej sportów motorowych ma negatywne znaczenie.

Holenderski zawodnik zespołu Red Bull Racing w pierwszych sześciu wyścigach poprzedniego sezonu popełniał sporą ilość błędów, m.in. uderzając w bariery lub doprowadzając do kolizji z innymi kierowcami. Zdaniem Nico Rosberga błędy Verstappena wynikają z jego arogancji, która może z czasem przerodzić się w coś dobrego.

„Verstappen to słownikowa definicja narcyza. Popełnia sześć razy ten sam błąd, by popełnić go za chwilę siódmy raz. On posiada ogromny talent i kiedy połączysz go z byciem narcystyczną osobą, może stać się ogromną siłą w F1. Może nawet najpotężniejszą” - oznajmił były kierowca Mercedesa.

Toto Wolff, który był gościem podcastu Nico Rosberga, stanął w obronie Maxa Verstappena.

„Części jego życia nie jesteśmy w stanie zobaczyć. Na przykład relacji z ojcem. Myślę, że Jos daje swojemu synowi bezpośrednie informacje, czasami też surowe opinie" - mówił szef Mercedesa. „Zachowanie Maxa można nazwać przesadną pewnością siebie. Jednakże jest bardzo młody. W zeszłym roku zderzył się z Valtterim na Monzy, a było oczywiste, że nie miał wystarczająco dużo miejsca. Im jesteś starszy, tym stajesz się bardziej dojrzałym i panujesz nad gniewem.” 

„Jeśli pamiętasz, jaki byłeś, gdy miałeś 19 lub 20 lat, to przypomnisz sobie zupełnie inną historię swojej osoby. Musimy uwzględnić jego wiek” - zakończył Wolff.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone