Formuła 1

Nico Rosberg - Mercedes

Nico Rosberg: Lewis Hamilton nie ma formy

Były partner zespołowy czterokrotnego mistrza świata, który obecnie pełni rolę eksperta w niemieckiej telewizji RTL stwierdził, że Brytyjczyk zawsze miewa takie fazy w trakcie sezonu.

Tegoroczne zmagania jak dotychczas nie układają się najlepiej dla Lewisa Hamiltona. W Australii jego tempo naprawdę było rewelacyjne, można powiedzieć, że nie miał równych sobie, ale wirtualna neutralizacja spowodowała, że stracił pozycję lidera na rzecz Sebastiana Vettela. Na torze w Melbourne wyprzedzanie jest naprawdę trudne i dlatego kierowca Mercedesa musiał zadowolić się drugą pozycją na podium.

W Bahrajnie wymieniono mu uszkodzoną po pierwszym wyścigu sezonu skrzynię biegów i za sprawą tego oraz naprawdę słabych kwalifikacji, do zawodów ruszał z dziewiątego pola. Dzięki wielu losowym zdarzeniom zdołał wywalczyć miejsce na najniższym stopniu podium.

Podczas GP Chin Lewis Hamilton był wyraźnie wolniejszy od swojego partnera z ekipy – Valtteriego Bottasa i będąc już na lotnisku w Szanghaju przepraszał swoich kibiców za naprawdę słaby występ.

Z mojej strony była to katastrofa. Muszę na to spojrzeć, aby przestać tracić punkty i wrócić do normalnego poziomu osiągów – powiedział Brytyjczyk.

Lewis Hamilton negocjuje przyszłoroczny kontrakt z zespołem Mercedesa. Niewykluczone, że częściowo odwraca to jego uwagę od samej rywalizacji na torze. Toto Wolff jednak jest przekonany, że wróci do gry.

Tak jak i samochód, także i on nie był tam, gdzie powinien w ten weekend. Nadal jednak jest najlepszym kierowcą, a nawet takim zdarzają się momenty, w których nie dają z siebie stu procent – skomentował szef ekipy z Brackley.

Zgodził się z tym stwierdzeniem także Nico Rosberg: Lewis nie ma formy, ale zawsze trafiają mu się takie momenty. Gdy nie jest pewny, zaczyna myśleć i popełnia błędy. Bardzo mnie ciekawy to, czy powróci do gry w Baku.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone