Nico Hulkenberg: Wybór kierowców nie zależy jedynie od ich tempa

Nico Hulkenberg nie utrzymał etatowego fotela w zespole Renault na sezon 2020, czego potwierdzeniem jest zakontraktowanie Estebana Ocona. Niemiec przyznał jednak, że szuka dobrego rozwiązania.

Hulkenberg z zespołem Renault związał się po zakończeniu sezonu 2016, kiedy francuski koncern postanowił powrócić do F1 jako fabryczna ekipa. Wraz zespołem nie zdołał jednak osiągnąć swoich celów, a najlepszym wynikiem była piąta lokata w Grand Prix Niemiec w sezonie 2018.

”Szkoda, że podróż z Renault zakończy się po obecnym sezonie, tym bardziej, że nie byliśmy jeszcze w stanie osiągnąć naszych celów. Mieliśmy nadzieję zrobić kolejny krok naprzód w tym sezonie, ale niestety do tej pory nam nie udało się” - powiedział po zakontraktowaniu Estebana Ocona, Nico Hulkenberg.

Kierowca Renault przyznał, że wybór zawodników do danych zespołów nie jest związany jedynie z ich tempem, lecz wieloma czynnikami, które są od nich niezależne.

”Powszechnie wiadomo, że wybór kierowców nie zależy jedynie od ich tempa, to cały szeregach czynników, ale tak to już jest. Z pewnością wszyscy chcielibyśmy widzieć to inaczej, ale nadal będę się koncentrował i starał osiągnąć maksymalny sukces dla naszego zespołu w pozostałych wyścigach.”

Hulkenberg dodał także, że pracuje nad swoją przyszłością, jednak na chwilę obecną nie może poinformować o swoim kierunku na sezon 2020.

”Jeśli chodzi o 2020 rok, jestem pewien, że znajdę dobre rozwiązanie, ale w tej chwili nic nie mogę ogłosić” - potwierdził Niemiec.