Formuła 1

Nicholas Latifi - Williams / © Williams F1

Nicholas Latifi dołącza do zespołu Williams jako kierowca rezerwowy

Były kierowca testowy i rezerwowy Force India, Nicholas Latifi, dołączy do zespołu Williams, pełniąc te same funkcje.

Latifi, którego ojciec na początku roku wykupił udziały warte 200 mln funtów brytyjskich w zespole McLaren, rywalizował wcześniej juniorskich formułach, w tym w Formule 2.

Kanadyjczyk będzie współpracował z zespołem nad rozwojem FW42, zarówno na torze, jak i w fabryce. Będzie także zaangażowany w program sponsorki i medialny zespołu z Grove.

Jako kierowca rezerwowy, Latifi weźmie udział w sześciu piątkowych sesjach treningowych, dwóch dniach testowych w trakcie sezonu, jednym dniu przedsezonowych testów w Barcelonie i dwóch dniach testów Pirelli.

"Jestem podekscytowany dołączeniem do tak kultowego zespołu jakim jest Williams" - powiedział Latifi. "To fantastyczna okazja, aby kontynuować swój rozwój w Formule 1 i budować doświadczenie na torze dzięki większemu udziałowi w piątkowych treningach i testach."

"Dużą częścią mojej roli będzie także praca w symulatorze i wspieranie rozwoju nowego samochodu. Nie mogę się doczekać czasu jaki spędzę w fabryce w Grove, zapoznając się z zespołem i pomagając, gdzie tylko będzie można. Otrzymałem wspaniałą szansę i chciałbym już zacząć."

Jak dodała Claire Williams: "Z przyjemnością potwierdzam, że Nicholas Latifi będzie rezerwowym kierowcą w sezonie 2019. Nicholas startował z powodzeniem w juniorskiej formule, ma wyścigowy rodowód, jakiego szukamy. Jest niesamowicie inteligenty i pracowity."

"Nicholas będzie jeździł podczas piątkowych sesji i weźmie udział w kilku testach w przyszłym roku. Podejmie także pracę w symulatorze dla zespołu. Jesteśmy pewni, że będzie dobrze pasował do zespołu i nie możemy się doczekać tej współpracy."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone