Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Newey: Vettel nie radzi sobie z presją

Adrian Newey, który skonstruował bolidy umożliwiające zdobycie przez Sebastiana Vettel czterech mistrzowskich tytułów w latach 2010-2013 uważa, że Niemiec będzie potrzebował szczęścia, aby wygrać tegoroczne zmagania z Lewisem Hamiltonem.

Kierowca Mercedesa zwiększył swoją przewagę do 40 punktów nad Sebastianem Vettelem w klasyfikacji generalnej kierowców po wygranej w Singapurze. Chociaż bolid Ferrari SF71-H wydaje się być na poziomie równym, bądź nawet wyższym od bolidu Mercedesa, to kilka kosztownych błędów Vettela doprowadziło do tego, że to były kierowca Red Bull Racing musi odrabiać straty.

Zdaniem brytyjskiego inżyniera "Czerwonych Byków" błędy Vettela wynikają z jego podatności na presję.

Sebastian pracuje niesamowicie ciężko i trudno znaleźć kogoś tak bardzo krytycznego, jak on wobec siebie - powiedział Newey dla Bild am Sonntag

Jeśli chodzi o jego słabości, to na pewno będą to głupie błędy w gorących momentach. Jeśli prowadzi, to jest niemalże nie do pokonania. Ludzie radzą sobie z presją w różny sposób. Jednakże, w samochodzie Vettel jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, lecz za cały zespół.

Część osób nie przejmuje się niczym, jak Finowie. Jednak są też tacy, którzy czują presję pod koniec mistrzostw.

Im ciężej kierowca pracuje, tym bardziej odczuwa presję i widzimy to w przypadku Sebastiana.

Zapytany o szanse Vettela w tegorocznej rywalizacji odparł: Aby wygrać, potrzebowałby co najmniej jednego odpadnięcia Lewisa z wyścigu. Inaczej będzie bardzo ciężko.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone