Formuła 1

Grand Prix Włoch 2018

Monza potrzebuje 60 mln euro na dokończenie renowacji

Tor Monza, który co roku jest organizatorem włoskiego Grand Prix Formuły 1, potrzebuje 60 milionów euro, by przeprowadzić wymagany remont i utrzymać pozycję w kalendarzu Formuły 1.

Na 2022 roku, kiedy Monza będzie obchodziła swoją setną rocznicę, zaplanowano zmiany w układzie legendarnego obiektu. Niezbędne są także prace renowacyjne, ponieważ stan toru i jego infrastruktura popadają w coraz gorszy stan.

W tym roku kończy się także kontrakt z Formułą 1. Chcąc zapewnić sobie przedłużenie umowy, Angelo Sticchi Damiani, prezes Włoskiego Automobilklubu, wezwał rząd do zapewniania niezbędnych funduszy na dokończenie prac.

"Automobilkub jest zaangażowany w opłatę hostingową dla Liberty Media i nie może wyłożyć pieniędzy na bardzo pilną renowację toru" - powiedział Angelo Sticchi Damiani.

"Udało nam się znaleźć budżet z pomocą regionu Lombardii w celu uzgodnienia nowej umowy, ale wygasa ona w tym roku i musimy odnowić go na kilka następnych lat."

"Jest to stary tor i zbliża się do 100 lat, a właściwym sposobem na dotarcie do tej daty jest posiadanie toru dostosowanego do standardów i jego historii."

"Jeśli rząd udzieliłby nam pomocy, było to decydujące, aby zrealizować wszystko to, czego chcemy."

Monza nie jest jednak jedynym torem, któremu po sezonie 2019 kończy się umowa z Formułą 1. W podobnej sytuacji jest Hiszpania, Wielka Brytania i Niemcy.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone