Formuła 1

Lewis Hamilton i Franco Morbidelli

Monster Energy chce doprowadzić do zamiany maszyn pomiędzy Lewisem Hamiltonem a Valentino Rossim

Będący sponsorem zarówno Valentino Rossiego i Lewisa Hamilton Monster Energy chce doprowadzić do zamiany maszyn pomiędzy tą dwójką sportowców po ostatnim w sezonie Grand Prix Abu Zabi.

Pięciokrotny mistrz świata Formuły 1 jest wielkim fanem motocykli. W ubiegłym roku miał okazję testować Yamahę R1 z dwójką zawodników kategorii World Superbike, Michaelem van der Markiem oraz Samem Lowes’em. Jeśli dojdzie do ostatecznego porozumienia, to po zakończonym sezonie będzie mógł natomiast dosiąść maszyny oznaczonej symbolem YZR-M1, na której w MotoGP ściga się Valentino Rossi.

Kierowca Mercedesa był obecny w garażu zespołu Petronas Yamaha SRT podczas wczorajszych kwalifikacji na torze Losail. Zapytany został wtedy przez motogp.com o to, czy jego celem była jazda motocyklem MotoGP.

„W stu procentach zamierzam jeździć jednym z nich, przygotowuję się do tego” – odpowiedział Lewis Hamilton. „Po pierwsze potrzebuję więcej dni [na motocyklu], ponieważ na torze miałem tylko dwa i pół dnia, chciałbym jednak ostatecznie wypróbować motocykl MotoGP. To jest marzenie.”

„Oglądam to w każdy weekend, kiedy jest. Nawet gdy jestem w trakcie weekendu Grand Prix, wyskakuję wtedy ze spotkań przed i po kwalifikacjach F1, więc mogę oglądać te kwalifikacje.”

Valentino Rossi będzie miał okazję przetestować z kolei tegoroczny samochód Lewisa Hamiltona, Mercedesa W10. Dla dziewięciokrotnego motocyklowego mistrza świata nie będzie to jednak pierwszy test. W przeszłości zasiadał za kierownicą samochodu Ferrari. Pojawiały się wówczas nawet plotki, jakoby Włoch miał zastąpić w stajni z Maranello kończącego karierę w 2006 roku Michaela Schumachera.

Już od kilku lat mówiło się o wymianie maszyn pomiędzy Hamiltonem i Rossim. Nie było to jednak zbytnio możliwe ze względu na napięty grafik obu zawodników, jak i również kwestie sponsorskie. W tym roku jednak tytularnym sponsorem Yamahy został Monster Energy, producent napojów energetycznych, który również wspiera Mercedesa. Dzięki temu chce więc po zakończeniu sezonu Fromuły 1 (wyścig w Abu Zabi zaplanowano na 1 grudnaia) doprowadzić do zamiany maszyn pomiędzy dwójką już legend sportów motorowych.

 

 

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone