Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team

Mimo błędu Leclerc zdobywa kolejny punkt do obu klasyfikacji mistrzostw

Charles Leclerc z zespołu Alfa Romeo Sauber F1 po raz kolejny stanął na wysokości zadania i zdobył kolejny punkt dla swojej ekipy do klasyfikacji konstruktorów, prowadząc konsekwentną jazdę podczas Grand Prix Francji na torze Paul Ricard.

Monakijczyk wykorzystał zamieszanie na starcie oraz kolizje i wskoczył na szóstą lokatę, na której zakończył pierwsze okrążenie.

Kierowca Saubera finalnie uległ kilku szybszym kierowcom w stawce, jednak nadal bronił się zaciekle przed rywalami ze środka stawki, utrzymując się w pierwszej dziesiątce.

Finalnie Leclerc przyznał, że jest rozczarowany swoim wynikiem po błędzie, który kosztował go utratę lokaty na rzecz Nico Hulkenberga.

Jestem szczęśliwy, jednak zawsze wobec siebie jestem surowy, dlatego czuję się rozczarowany - powiedział Charles Leclerc w rozmowie ze Sky F1.

W pewnym momencie złapałem Kevina i byłem w jego strefie DRS. Chciałem pojechać, jak najlepszy pierwszy sektor, aby być jak najbliżej i go wyprzedzić, ale straciłem samochód w drugim zakręcie, co spowodowało utratę pozycji na rzecz Nico (Hulkenberg - przyp .red.).

W kilku ostatnich wyścigach osiągaliśmy dobre wyniki, z niewielkimi błędami z obu stron, więc czasami się to zdarza i spróbuję wyciągnąć z tego wnioski. Wrócę silniejszy.

Kierowca Saubera z numerem #16 plasuje się na czternastej pozycji w klasyfikacji kierowców z dorobkiem jedenastu punktów.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone