Mika Hakkinen: Ferrari posiada najlepszy samochód

Dwukrotny mistrz świata F1 z sezonów 1998 i 1999 uważa, że ekipa z Maranello ma obecnie najszybszy bolid w stawce i może wygrać wszystkie pozostałe Grand Prix.

Charles Leclerc oraz czterokrotny mistrz świata królowej sportów motorowych, Sebastian Vettel, korzystali od początku sezonu z samochodu, który osiągał największe prędkości maksymalne na prostych, lecz nie był na tyle konkurencyjny w wolnych zakrętach, aby rywalizować z zespołem Meredesa i Red Bulla. Monakijczyk wykorzystał potencjał bolidu w Belgii na Spa oraz we Włoszech na Monzy, dojeżdzając na pierwszym miejscu. Wydawać by się mogło, że będą to ostatnie zwycięstwa Ferrari w tym sezonie.

W kolejnym wyścigu w Singapurze Ferrari miało ponownie znaleźć się w cieniu Mercedesa, lecz ich olbrzymie poprawki zaowocowały pierwszym polem startowym dla Leclerca oraz finalnie dubletem. Hakkinen podkreśla, że trzy zwycięstwa na torach o różnej specyfikacji są dowodem na to, iż Mercedes oraz Red Bull muszą zrobić krok naprzód.

"Ferrari płynie, a Singapur pokazał, że mają najlepszy bolid w stawce. Piekielna szybkość na Spa i Monzy miała spowodować, że Singapur będzie inny. Tor uliczy z wieloma wolnymi zakrętami miał być batalią między Mercedesem, a Red Bullem. Ferrari zaskoczyło wszystkich!" - powiedział Hakkinen.

"Może zaskoczyli nawet samych siebie" - dodał.

Hakkinen podkreśla, że zespół wykonał znakomitą pracę i są zdolni do wygrywania pozostałych wyścigów w tym sezonie.

"Silnik Ferrari jest najmocniejszy, a Singapur uwidocznił, że cały samochód działa dobrze. Przywieźli ulepszenia i są w stanie walczyć o zwycięstwa. Sam Hamilton powiedział, że pokonanie Ferrari będzie trudnym zadaniem" - zakończył.