Międzynarodowy Sąd Apelacyjny FIA odrzuca protest zespołu Alfa Romeo

Międzynarodowy Sąd Apelacyjny FIA oddalił protest zespołu Alfa Romeo Racing odnośnie kar nałożonych na obu kierowców ekipy po Grand Prix Niemiec, co oznacza, że swoje punkty zachowają Lewis Hamilton i Robert Kubica oraz kierowcy Haasa.

Po zakończeniu Grand Prix Niemiec na torze Hockenheimring kierowcy Alfa Romeo Racing otrzymali kary dodania 30 sekund do finałowego czasu wyścigu, co przesunęło ich poza punktowaną dziesiątkę, po zakończeniu rywalizacji na siódmej i ósmej lokacie.

Sędziowie wyścigowi FIA po zbadaniu sprawy orzekli naruszenie artykułu 27.1 Regulacji Technicznych Formuły 1, który wiąże się z przekazywaniem momentu obrotowego przez sprzęgło, co dało obu kierowcom przewagę nad innymi rywalami podczas startu do GP Niemiec.

Zespół Alfa Romeo zaprzeczył i twierdził, że ma dowody, które pozwolą oddalić karę i przywrócić pozycje oraz punkty swoim kierowcom.

Jednak po przesłuchaniu w dniu 24 września, Międzynarodowy Sąd Apelacyjny oddalił sprawę, potwierdzając, że wyniki Grand Prix Niemiec są ostateczne.

Co za tym idzie, Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi zachowają swoje dotychczasowe pozycje, które nie dają im punktów, natomiast w czołowej dziesiątce pozostaną Lewis Hamilton i Robert Kubica, którzy odpowiednio zyskali dwa oraz jeden punkt.