Formuła 1

Mick Schumacher

Mick Schumacher weźmie udział w testach młodych kierowców w Bahrajnie

Mick Schumacher weźmie udział w testach młodych kierowców, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Bahrajnie zaraz po zakończeniu weekendu wyścigowego F1 oraz serii towarzyszących.

Dla młodego niemieckiego kierowcy będą to bardzo pracowite dni, ponieważ już w ten weekend startuje sezon Formuły 2, w której młody Schumacher będzie startował w barwach zespołu Prema Racing. Tuż po zakończeniu weekendu wyścigowego natomiast, zasiądzie za sterami tegorocznej konstrukcji zespołu Ferrari – SF90.

Dla Micka Schumachera nie będzie to jednak koniec jazd. Kolejnego dnia Niemiec zasiądzie również za sterami bolidu Formuły 1, jednak tym razem będzie miał okazję przetestować maszynę ekipy Alfa Romeo Racing, w której rywalizują Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi.

Przed młodym niemieckim kierowcą ciężki sezon, w którym będzie musiał pokazać, że zasługuje na angaż w Formule 1.

Miejsc w F1 jest bardzo miało, dlatego też zadanie będzie bardzo trudne. Schumacher celuje w miejsce etatowego kierowcy Ferrari, jednak tam fotel zajmowany przez Leclerca jest zarezerwowany do 2022 roku. Sebastian Vettel jest również zobowiązany kontraktem, który wygasa po ostatnim wyścigu sezonu 2020.

Na ten moment jedyną opcją dla młodego Niemca na sezon 2020 będzie angaż w którymś z zespołów partnerskich Ferrari, gdzie mógłby pełnić funkcję kierowcy testowego/rozwojowego lub liczyć na słabszy sezon Antonio Giovinazziego w ekipe Alfa Romeo Racing.

Kontrakt jedynego Włocha w stawce wygasa pod koniec obecnego sezonu, więc tutaj można upatrywać jakiejś szansy dla syna Michaela Schumachera. Młody Niemiec był również w pewnym momencie łączony z posadą w zespole Toro Rosso, jednak przejście do akademii Ferrari zamknęło całkowicie spekulacje na ten temat.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone