Formuła 1

Michael Schumacher

Mick Schumacher poprowadzi bolid swojego ojca z sezonu 2004 podczas GP Niemiec

Mick Schumacher podczas GP Niemiec wykona pokazowy przejazd w bolidzie swojego ojca z sezonu 2004 ekipy Ferrari. Właśnie w tej konstrukcji Michael Schumacher zdobył swoje ostatnie siódme mistrzostwo świata w Formule 1.

Dla Juniora zespołu Ferrari będzie to kolejna szansa na poprowadzenie bolidu Formuły 1. Niemiec prócz testowania tegorocznej konstrukcji Ferrari miał również szansę zasiąść za sterami Benettona, który również był prowadzony w przeszłości przez jego ojca.

Syn siedmiokrotnego mistrza świata nie kryje ekscytacji faktem, że będzie mógł kolejny raz zasiąść za sterami bolidu, w którym jego ojciec świętował zdobycie kolejnego mistrzostwa.

"Jestem ogromnie podekscytowany, że będę mógł podczas GP Niemiec zasiąść za sterami bolidu Ferrari z sezonu 2014. To coś niesamowitego" - powiedział Mick Schumacher.

"Ostatni raz na torze Hockenheimring byłem wtedy, kiedy świętowałem mistrzostwo w Formule 3, a teraz będę mógł ponownie pojawić się na tym obiekcie i poprowadzić jeden z najmocniejszych bolidów w historii."

"Już nie mogę doczekać się, aż zrobi się głośno na tym torze, a to wszystko za sprawą potężnego V10."

Dyrektor zarządzający Formułą 1 Ross Brawn uważa, że będzie to wspaniałe wydarzenie połączone z dużymi wspomnieniami o siedmiokrotnym mistrzu świata.

"To będzie coś niesamowitego. Wspaniale będzie zobaczyć Micka za sterami bolidu Ferrari z sezonu 2004, w którym jego ojciec odnosił wielkie sukcesy" - powiedział Ross Brawn.

"F2004 to wspaniała konstrukcja, która zdominowała całkowicie sezon 2004, odnosząc aż piętnaście zwycięstw w sezonie oraz zdobywając mistrzostwo świata konstruktorów i kierowców. Myślę, że będzie to nie lada gratka dla wszystkich kibiców" - dodał dyrektor zarządzający F1.

Mick Schumacher aktualnie startuje w Formule 2 w barwach zespołu Prema Racing.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone