Formuła 1

Mick Schumacher

Mick Schumacher dołącza do Akademii Kierowców Ferrari

Ferrari potwierdziło podpisanie kontraktu z mistrzem Europejskiej Formuły 3 Mickiem Schumacherem, który dołączy na 2019 rok do Akademii Kierowców z Maranello.

Mick Schumacher w sezonie 2019 rozpocznie rywalizację w Formule 2 z zespołem Prema Racing, a także skupi swoją uwagę na przedsezonowych przygotowaniach z innymi kierowcami FDA, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

"Dla kogoś takiego jak ja, który zna go od urodzenia, nie ma wątpliwości, że powitanie Micka w Ferrari ma specjalne znaczenie emocjonalne" - przyznał szef zespołu Scuderia Ferrari, Mattia Binotto. "Wybraliśmy go jednak z powodu talentu, a także za profesjonalne cechy, które wyróżniają go w tak młodym wieku."

Mick Schumacher dodał: "Jestem podekscytowany, że Ferrari zawarło ze mną partnerstwo, a moja przyszłość w sportach motorowych mieni się na czerwono, będąc częścią Akademii Kierowców Ferrari, a także rodziny Scuderii Ferrari."

"Jest to kolejny krok naprzód we właściwym kierunku i mogę czerpać tylko korzyści z ogromnej ilości wiedzy tam zgromadzonej. Zrobię wszystko, co pomoże mi i pozwoli osiągnąć moje marzenie, ścigać się w Formule 1."

"To bardziej niż oczywiste, że Ferrari ma duże znaczenie w moim sercu, dokąd się urodziłem, a także w sercach naszej rodziny, więc jestem zachwycony od strony osobistej z tej możliwości. Na tym etapie, jest także czas, aby podziękować mojej rodzinie, przyjaciołom i partnerom, którzy wspierali mnie przez cały czas i pomogli mi dotrzeć do tego momentu" - dodał Niemiec.

Schumacher w Akademii Kierowców Ferrari będzie współpracował z Giuliano Alesim i Callumem Ilottem, którzy również będą się ścigać w Formule 2, Marcusem Armstrongiem i Robertem Shwartzmanem, rywalizującym w Formule 3 oraz Enzo Fittipaldim i Gianlucą Petecofem.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone