Formuła 1

FIA

Michael Masi ponownie dyrektorem wyścigowym podczas GP Bahrajnu

Międzynarodowa Federacja Samochodowa poinformowała, że podzieli oficjalne obowiązki podczas Grand Prix Bahrajnu na torze w Sakhir, a dyrektorem wyścigowym pozostanie Michael Masi.

Tuż przed pierwszą rundą Mistrzostw Świata Formuły 1 niespodziewanie zmarł wieloletni dyrektor wyścigowy F1 Charlie Whiting, który przez wiele lat pełnił kilka funkcji w FIA.

Nowym dyrektorem na GP Australii został Michael Masi, który pozostanie na powierzonym mu stanowisku także podczas rywalizacji w Bahrajnie oraz będzie pełnił funkcję delegata do spraw bezpieczeństwa.

Australijczyk nie będzie jednakże starterem, jak wcześniej Whiting, co zostało powierzone Christianowi Bryllowi, menadżerowi logistyki w Formule 1, natomiast stanowisko zastępcy dyrektora wyścigowego zostało powierzone Colinowi Haywoodowi, który odpowiada także za system kontroli wyścigowej.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa nadal pracuje nad powierzeniem stanowiska dyrektora wyścigowego jednej osobie na stałe. Wszystko jednak wskazuje na to, że wszystkie obowiązki, które pełnił Charlie Whiting, zostaną rozłożone na kilka osób.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone