Formuła 1

Lando Norris - McLaren F1 Team

Mercedes zacieśnia współpracę z McLarenem. Lando Norris nowym juniorem Mercedesa?

W ostatnich dniach w świat powędrowała oficjalna informacja o powrocie do współpracy na linii McLaren – Mercedes. Jak się jednak okazuje, owa współpraca może nie polegać jedynie na dostarczaniu jednostek napędowych przez ekipę z Brackley.

McLaren od sezonu 2021 przestanie korzystać z jednostek napędowych Renault i powróci do silników produkowanych przez fabryczny zespół Mercedes. Ma być to kolejny etap planu, który ma przywrócić ekipę z Woking na szczyt. Według włoskich mediów współpraca nie ma polegać jedynie na dostarczaniu jednostek napędowych.

Jak informuje włoski magazyn Auto Moto jednym z warunków ponownej współpracy McLarena i Mercedesa na płaszczyźnie silnikowej miał być Lando Norris. Według włoskiego źródła Mercedes chce sprawować kontrolę nad dalszą karierą młodego Brytyjczyka.

Lando Norris jest związany z ekipą z Woking wieloletnim kontraktem, co teoretycznie wyklucza przejście 19-latka w najbliższym czasie do fabrycznego zespołu Mercedesa. W teorii będzie to wyglądało najprawdopodobniej tak, że Lando Norris zostanie podpięty pod program kierowców Mercedesa, a kontrolę nad jego dalszą karierą będzie sprawował Toto Wolff. Będzie to identyczna sytuacja jak w przypadku Estebana Ocona.

Trzeba jednak pamiętać, że są to na ten moment jedynie spekulacje, a szersze spojrzenie na tę sytuację będzie można opisać dopiero po pojawieniu się oficjalnego komunikatu.

Magazyn Auto Moto informuje również o jednej bardzo ciekawej informacji dotyczącej minionych negocjacji, które toczyły się na linii Mercedes – McLaren. Według tego magazynu w negocjacjach brali udział przedstawiciele firmy Horatio Investments, która należy do ojca Lando Norrisa.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone