Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Mercedes z problemami podczas długich przejazdów Hamiltona

Środowa symulacja wyścigowa przeprowadzona przez Mercedesa ujawniła, że zespoły w sezonie 2019 będą musiały stawić czoła problemom z oponami, a w szczególności ziarnieniu, co przyznał dyrektor techniczny ekipy z Brackley James Allison.

Valtteri Bottas i Lewis Hamilton podczas drugiego dnia, drugiej tury przedsezonowych testów na torze Barcelona-Catalunya, pokonali łącznie 176 okrążeń, wykonując przy tym długie przejazdy, aby sprawdzić zachowanie auta w warunkach wyścigowych.

Zespół Mercedes podczas wykonywania symulacji wyścigu doznał problemu z ziarnieniem opon Pirelli, co według Allisona może być cechą w sezonie 2019.

"Rano z Valtterim wykonaliśmy pracę nad ustawieniami, co było kontynuowane także wczesnym popołudniem wraz z Lewisem i dało dobre wyniki od obu kierowców" - powiedział James Allison.

"Długi przejazd popołudniu, choć znacznie szybszy od poprzedniej symulacji wyścigu, został zakłócony przez ziarnienie przednich opon, coś co naszym zdaniem może być cechą w tym sezonie."

"W ciągu następnych kilku dni musimy poczynić postępy w tym zakresie, aby upewnić się, że mamy dobry sposób obchodzenia tego problemu, przed rozpoczęciem sezonu wyścigowego."

Lewis Hamilton dodał także, że podczas długich przejazdów, zespół natknął się na kilka niewielkich problemów, które są już analizowane w skrupulatny sposób.

"Pokonaliśmy dzisiaj wiele okrążeń, co jest dobre, ale natknęliśmy się na kilka niewielkich przeszkód, więc pracujemy nad nimi, starając się być jak najdokładniejszymi, by te przyczyny zrozumieć" - wyjaśnił Brytyjczyk.

"Potrzebujesz takich dni, aby zrozumieć rzeczy, nad którymi musimy pracować" - dodał.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone