Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas

Mercedes z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Austrii

Zespół Mercedes AMG Petronas przywiózł dużą ilość poprawek aerodynamicznych, które chce zastosować od Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring, w celu powiększenia swojej przewagi w klasyfikacjach kierowców oraz konstruktorów nad głównymi rywalami.

Po wprowadzeniu poprawek do jednostki napędowej, które Mercedes odkładał w czasie, Lewis Hamilton odniósł przekonujące zwycięstwo w Grand Prix Francji, na powracającym do kalendarz F1 torze Paul Ricard.

Na GP Austrii Mercedes zdecydował się wprowadzić nowy pakiet poprawek aerodynamicznych, w tym nowe sekcje boczne, ulepszenie tylnego skrzydła oraz nowe wsporniki lusterek.

Lewis Hamilton przyznał, że cieszy się z nowych poprawek Mercedes na Grand Prix Austrii, dodając, że jest to pierwszy duży pakiet poprawek, jakie zespół wprowadzi do swoich aut.

Wiem, że ciężko pracowali - powiedział Lewis Hamilton. Mam nadzieję, że w ten weekend będzie to znacząca różnica i wierzę, iż to nam pomoże. Jestem podekscytowany, ponieważ instalujemy coś w samochodzie, czego wcześniej nie robiliśmy w tym roku.

To jedne z pierwszych naprawdę poważnych ulepszeń. Świetnym jest, kiedy wyjeżdżasz na tor i od razu odczuwasz te kilka punktów (w sile docisku - przyp. red.) i w środku zakrętu czujesz te ulepszenia, więc nie mogę się doczekać, aby doświadczyć tego jutro i spróbuje przetestować te ulepszenia na torze.

Podobnie jak Hamilton, także i Valtteri Bottas chce przetestować nowe poprawki w bolidzie Mercedesa, które w jego mniemaniu były bardzo potrzebne.

Oczywiście musimy się dowiedzieć (jaki duży krok zrobimy - przyp. red.), jednak jest to przyzwoita aktualizacja, która była bardzo potrzebna, jak każdy niewielki zysk w tym roku i chcę już te poprawki sprawdzić - dodał Valtteri Bottas.

W zeszłym tygodniu, z nowym silnikiem, odzew był pozytywny, jednak teraz pomiędzy Ferrari i nami jest bardzo mała różnica. W ciągu ostatnich kilku lat Mercedes miał naprawdę dobre, jednak teraz każde małe zyski są ważne.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone