Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes

Mercedes wini opony za brak tempa

Według zespołu Mercedesa problemy z zarządzaniem temperaturami opon przyczyniły się do tego, że kierowcy Ferrari byli zdecydowanie szybsi podczas kwalifikacji do GP Chin.

Sebastian Vettel i Kimi Raikkonen zdeklasowali swoich rywali spod znaku Srebrnych Strzał. Ich przewaga wynosiła około pół sekundy. Valtteri Bottas w sobotę wyraźnie lepiej radził sobie z samochodem niż Lewis Hamilton, który popełniał wiele błędów i ostatecznie po raz drugi w tym sezonie Fin był szybszy w kwalifikacjach od swojego partnera z ekipy.

Brakuje nam przyczepności, ponieważ przekraczamy okno temperaturowe poprzez przegrzewanie opon lub sprawianie, że są zbyt zimne – powiedział Toto Wolff w rozmowie z telewizją Sky.

Ferrari było bardzo silne przez cały dzień, już od rana. Podczas kwalifikacji dali z siebie wszystko. To jest naprawdę coś, nad czym musimy pomyśleć. Jutro najprawdopodobniej będzie znacznie cieplej, więc mam nadzieję, że przygotowaliśmy odpowiednie ustawienia i w wyścigu będziemy mieli lepsze tempo niż Ferrari.

Zespół Mercedesa w poprzednim roku również miał poważne problemy z wydobyciem pełnego potencjału z miększych mieszanek, jak się okazuje, w tym sezonie jest podobnie. Potwierdził to Valtteri Bottas.

Tak. Widzieliśmy to w poprzednim wyścigu, że lepiej sobie radziliśmy na twardszych mieszankach i pracujemy nad tym. Ferrari pod tym względem robi coś lepiej – wyjaśnił Fin.

Kierowca ekipy z Brackley nie wierzy także w to, że Ferrari miało tak dużą przewagę tylko ze względu na opony.

Nie ma takiego obszaru na okrążeniu, w którym moglibyśmy tyle stracić. Być może trochę pod względem doprowadzenia opon do absolutnie perfekcyjnego stanu, ale to nie jest pół sekundy. Ferrari ma naprawdę mocny samochód, co można szczególnie zobaczyć na długich zakrętach, na przykład w wirażach 1 i 2, gdzie naprawdę trochę zyskują. Oczywiście teraz bez dużej różnicy na prostej, mogą utrzymać przewagę z zakrętów. Mamy pracę do wykonania – relacjonował.

Jutro jest jednak inny dzień. Przed nami długi wyścig, a jak widzieliśmy w zeszłym tygodniu, będzie ciasno. Mam nadzieję, że odzyskamy, to co dziś straciliśmy.

Reprezentanci Ferrari i Mercedesa do GP Chin wyruszą na oponach miękkich.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone