Formuła 1

Nowe malowanie retro bolidów Mercedes? / © Mercedes AMG Petronas

Mercedes szykuje duży pakiet poprawek

Zespół Mercedes nie zamierza spocząć na laurach i już podczas swojego domowego wyścigu na torze Hockenheimring w bolidach Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa będą wprowadzone dość drastyczny poprawki.

Ekipa z Brackley zapowiedziała już jakiś czas temu, że podczas GP Niemiec zespół wprowadzi do swoich bolidów dość spore poprawki, a jeden z inżynierów opowiadając o nich, stwierdził, że będą to modyfikacje dużego kalibru, o których będzie się mówiło przez długi czas.

Dziś w świat powędrowała informacja, że ekipa Mercedesa planuje wprowadzić do swoich bolidów nowy monokok, który w ostatnich dniach przeszedł pozytywnie testy zderzeniowe.

Tegoroczna konstrukcja Mercedesa posiada najdłuższy rozstaw osi, co przekłada się na większą masę całego bolidu, a nowe nadwozie ma być zdecydowanie lżejsze. Nieznana jest jednak dokładna data wprowadzenia tego elementu, a termin mówiący o debiucie już podczas GP Niemiec jest mało prawdopodobny.

W ostatnich dniach wiele mówi się, że zapowiedziane poprawki, które pojawią się w bolidach Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa są spowodowane zwyżką formy Red Bulla oraz Ferrari. Taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny, ponieważ przewaga Mercedesa jest na tyle duża, że ekipa z Brackley mogłaby dokończyć sezon bez jakiś większych modyfikacji.

Większość wprowadzanych aktualnie modyfikacji ma na celu zbieranie jak największej ilości danych pod kątem sezonu 2020. Jedyny większy problem Mercedesa nadal polega na przegrzewaniu się jednostki napędowej. Kolejne takie problemy w bolidach W10 pojawią się zapewne podczas wyścigów na Węgrzech, Meksyku oraz Brazylii. W pozostałych wyścigach przewaga Mercedesa powinna być jednak utrzymana, a jeżeli zespół utrzyma nadal swoje znakomite tempo, to w tym roku Mercedes może świętować dość wcześnie zdobycie tytułu wśród konstruktorów.

Podczas weekendu w Niemczech ekipa z Brackley będzie świętować 125 lat w sportach motorowych, w związku z tym bolidy Mercedesa mają być podczas nadchodzącego weekendu pokryte specjalnym malowaniem.

Zgodnie z zapowiedziami również podczas weekendu w Niemczech zespół Racing Point przywiezie bardzo wiele udoskonaleń, które będą rozbite na dwie części. Podczas nadchodzącego weekendu w bolidach Pereza i Strolla będziemy mogli zauważyć całkowicie odmieniony tył bolidu, a podczas wyścigu na Węgrzech całkowitej modyfikacji zostanie poddany przód ich tegorocznej konstrukcji.

Wiele wskazuje na to, że inżynierowie zespołu Racing Point przy projektowaniu nowych elementów wzorowali się na rozwiązaniach używanych przez zespół Mercedesa, z którym ekipa Racing Point w ostatnim czasie zawęziła współpracę.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone