Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas

Mercedes przetestował nowe światła tylne dla FIA

Lewis Hamilton wraz z zespołem Mercedes przetestował nowe światła tylne, które mogą być wykorzystywane od sezonu 2019 w bolidach F1.

Na prośbę Międzynarodowej Federacji Samochodowej, zespół Mercedes AMG Petronas przetestował nowe światła tylne, które zostały zamontowane na dwóch płatach bocznych tylnego skrzydła.

Nowe oświetlenie jest testowane jako możliwe rozwiązanie, które ma pomóc kierowcom poprawić widoczność pojazdów z przodu podczas ciężkich warunków panujących na torze, jednak test w Barcelonie okazał się jedynie sprawdzeniem nowego oświetlenia pod względem technicznym, czego przyczyną była słoneczna pogoda.

Mimo, iż termin wprowadzania poprawek do regulaminu technicznego F1 na sezon 2019 już minął, zmiany nadal mogą być wprowadzone przy jednogłośnej zgodzie wszystkich zespołów, jednak FIA może zlecić wprowadzenie danego oświetlenia ze względów bezpieczeństwa, co pozwoli ominąć zgodę ekip, podobnie jak miało to miejsce podczas systemu halo.

Lampy na bocznych sekcjach tylnego skrzydła nie są jednak nowym rozwiązaniem, co można zauważyć w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, gdzie takie rozwiązanie jest stosowane w przypadku Prototypów Le Mans.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone